Trudno w dzisiejszych czasach wyobrazić sobie życie bez internetu. W sieci robimy zakupy, dyskutujemy, znajdujemy różne informacje, a także korzystamy z różnorodnych usług, takich jak chociażby tłumaczenia przez internet. Wybór biur, które oferują tego rodzaju usługi jest całkiem spory, a klientów stale przybywa.

Jakie tłumaczenia można wykonać online?

Nie ma takich tekstów, które nie mógłby zostać przetłumaczone online. Co więcej, tłumaczenia przez internet wykonywane są także w przypadku stron internetowych czy przekładów przysięgłych. W ramach oferty wykonywane są m.in. tłumaczenia techniczne, wymagające specjalistycznej wiedzy. Tego typu teksty cechują się specyficzną terminologią, dlatego nie każdy tłumacz może podając się wykonania zlecenia. Jedynie najlepsze, profesjonalne biura tłumaczeń są stanie wykonać taki przekład w sposób precyzyjny i pozbawiony błędów. Do najczęściej wykonywanych technicznych tłumaczeń przez internet zalicza się:

  • dokumentację architektoniczną,
  • plany zagospodarowania przestrzennego i plany geodezyjne,
  • specyfikacje,
  • dokumenty przetargowe,
  • badania inżynieryjne itp.

Równie często wykonywane są przekłady tekstów reklamowych oraz marketingowych. W dzisiejszych czasach reklama to podstawa funkcjonowania wielu firm, dlatego prawidłowo wykonany przekład jest niezwykle ważny. Tutaj liczy się nie tylko stosowanie odpowiedniego słownictwa, ale również prawidłowe przetłumaczenie takich niuansów jak emocje związane z danym produktem, specyficzne żarty czy dowcipy. Jest to zadanie trudne, ponieważ wymaga zupełnie innego tłumaczenia. Celem takiego przekładu nie jest tylko przetłumaczenie treści, ale przede wszystkim oddanie rzeczywistego przekazu. Z tego właśnie względu tłumaczenia przez internet tekstów marketingowych obejmują takie usługi jak:

  • lokalizacja oprogramowania oraz innych materiałów na różnych nośnikach,
  • tłumaczenia kreatywne,
  • redagowanie i kreowanie tekstów zgodnie z przestrzenią medialną danego kraju,
  • sporządzanie list dialogowych oraz tłumaczenia podkładów lektorskich itp.

Oczywiście to nie wszystko, ponieważ tłumaczenia przez internet to także przekłady medyczne, motoryzacyjne, prawne i prawnicze, przetargowe, biznesowe, informatyczne oraz specjalistyczne. Do tego trzeba jeszcze dodać tłumaczenia wykonywane przez tłumaczy przysięgłych. Jak więc widać oferta jest niezwykle zróżnicowana, a co więcej, przekłady wykonywane są w nawet 50 językach. Najpopularniejsze to oczywiście angielski, niemiecki i francuski, ale bez problemu można znaleźć biuro oferujące przekłady w takich językach jak chiński, japoński czy chorwacki.

TRANSLATOR24.PLPROFESJONALNE TŁUMACZENIA PRZEZ INTERNET