Ile czasów jest w języku angielskim?

Zaczynając naukę języka angielskiego wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że wbrew pozorom nie jest on taki prosty. Oczywiście gramatyka nie sprawia zbyt wielu trudności, ale okazuje się, że sporym wyzwaniem jest nauka czasów. Czy wiecie, że w języku angielskim istnieje aż 16 czasów? Nie oznacza to jednak wcale, że trzeba znać je wszystkie, aby bezproblemowo porozumiewać się w tym języku.

Dlaczego nie trzeba znać wszystkich czasów? Przede wszystkim dlatego, że większości z nich używa się naprawdę rzadko. Poza tym każdy, nawet najbardziej złożony czas rządzi się tą samą logiką w zakresie konstruowania zdań twierdzących, pytających i przeczących, więc znając podstawy można się nimi bez problemu posługiwać.

Najpopularniejsze czasy w języku angielskim to oczywiście teraźniejsze – Present Simple i Present Continous, przeszłe – Past Simple i Past Continous, zaprzeszłe – Past Perfect i Past Continous, niewystępujące w języku polskim czasy między przeszłością a teraźniejszością – Present Perfect i Present Perfect Continous, czasy przyszłe – Future Simple, Future Continous, Future Perfect i Future Perfect Continous. To wystarczy, aby swobodnie porozumiewać się w języku angielskim 🙂 Nawiązując do tekstu – jakie czasy sprawiają wam najwięcej trudności?