Tłumacz polsko holenderski oraz holendersko polski / tłumacz polsko niderlandzki oraz niderlandzko polski – skorzystaj z darmowej wyceny tłumaczenia!

Prosimy wypełnić formularz zgłoszeniowy aby otrzymać bezpłatną wycenę nawet już w 30 minut!

Tłumaczenia w zakresie języka holenderskiego / niderlandzkiego – formularz zgłoszenia zlecenia do darmowej wyceny.

tłumacz polsko holenderski

Język Holenderski zwany też językiem niderlandzkim czy językiem flamandzkim. Jest to jeden z języków zaliczanych do grupy języków germańskich ściśle połączony z językami indoeuropejskimi. Bardzo często sam język Holenderski klasyfikuje się do języków dolnoniemieckich. Język ten wykorzystywany jest przez 27 milionów ludzi na świecie. Dla około 23 milionów jest to język ojczysty wykorzystywany nie tylko w mowie, ale także w kulturze czy literaturze. Dla kolejnych 4 milionów ludzi jest to drugi z kolei język, którym posługują się na co dzień. Większą część grupy posługującej się wspomnianym językiem zamieszkują zachód Europy. Język Holenderki jest wykorzystywany jako język urzędowy w Holandii, Brukseli, Belgi, ale także innych małych państwach znajdujących się poza Europą. Co ciekawe język holenderski jest również wykorzystywany w dawnych Antylach Holenderskich czyli W Sabie czy Sint. Język ten jest również bardzo mocno spokrewniony z językiem niemieckim co akurat widoczne jest w jego wymowie. Jeśli się dobrze przyjrzymy do język Holenderski jest również bardzo podobny do języka angielskiego czy duńskiego. Także jeżyki lokalne są skojarzone z językiem holenderski. Przykładem takiego języka jest afrikaans, który jeszcze 90 lat temu był uważany za jeden z lokalnych dialektów języka niderlandzkiego. Do takich odmian zaliczany był też dialekt fryzyjski jednak w o wiele mniejszym stopniu z uwagi, że nie zalicza się on jednak do języków typowo dolnofrankońskich. Język wykorzystywany także w Polsce. Mówi się, że około 8-12% osób potrafi posługiwać się tym językiem.

Translator24.pl - tłumaczenia online | Tłumacz polsko holenderski i holendersko polski / polsko niderlandzki i niderlandzko polski - formularz.