Nauczenie się jednocześnie dwóch różnych języków jest możliwe, choć oczywiście wymaga sporo pracy i samozaparcia. Naukę z pewnością ułatwi stosowanie się do kilku zasad, dzięki którym można osiągnąć znacznie lepsze efekty. Pierwszą i najważniejszą zasadą jest to, by nie traktować obu języków równorzędnie, ponieważ stwarza to zbyt dużą presję. Należy zastanowić się nad tym, który język jest dla nas fascynujący, a którego uczymy się, bo po prostu wypada go znać.

Dzięki temu podziałowi presja jest znacznie mniejsza i można bez wyrzutów sumienia nadać jednemu językowi priorytet, a drugi pozostawić w cieniu. Trzeba sobie uzmysłowić, że nikt nie jest robotem i nie wykonuje z takim samym zaangażowaniem dwóch zadań jednocześnie.

Nauka jest najbardziej efektywna przez pierwsze 20-30 minut. Po tym czasie można zrobić sobie przerwę na odpoczynek i znów usiąść do nauki – najlepiej uczyć się o różnych porach dnia. Warto ustalić sobie etapy, np. pierwszego i drugiego dnia realizować podręcznik, kolejnego dnia posłuchać materiałów audio, obejrzeć odcinek serialu w wybranym języku, czy zajrzeć do gramatyki.