Brak motywacji do nauki – to nie problem!

Bez motywacji trudno jest zmusić się do jakiegokolwiek działania i nie inaczej jest z nauką języków. Jest to niezbędny element, który umożliwia nam przyswojenie wiedzy. Co jednak zrobić, kiedy motywacji nie mamy za grosz, a musimy np. wkuć słówka? Wówczas warto zastanowić się nad tym, dlaczego właściwie uczymy się języka angielskiego – po to, by znaleźć lepszą pracę, zdobyć dobrą ocenę, a może swobodnie podróżować lub zdać ważny egzamin? Powodów jest wiele i to właśnie one powinny być motywacją. Jeśli jednak nie są, to warto zastosować sprawdzone triki, które ułatwią naukę.

Jak już wspomniano świadomość celu to jeszcze nie wszystko. Uświadomienie sobie korzyści na pewno może jednak trochę pomóc. Warto więc spisać je i powiesić w widocznym miejscu, aby codziennie móc sobie o nich przypominać.

Kolejna sprawa to ustalenie planu działania i oczywiście trzymanie się go. Jeśli dokładnie zaplanujesz aukcję i ustalisz, że przeinaczasz na nią np. pół godziny dziennie, to skrupulatnie trzymaj się tego harmonogramu, a efekty na pewno będą szybko widoczne. Pamiętaj też, aby przynajmniej jeden dzień przeznaczyć na powtórkę nauczonego materiału.

Nie zapomnij też o nagradzaniu się za systematyczność. Możesz przyznać sobie nagrodę np. za nauczenie się 25 słówek lub za to, że codziennie uczysz się dłużej niż założyłeś. Nagroda musi wywoływać pozytywne emocje, które będą dodatkową motywacją do nauki. A co was najbardziej motywuje? Napiszcie 🙂